Książka ukazująca perypetie wytwórni RRX już w sprzedaży

Opublikowano: 20/09/2021
Autor: Maciej Werner
Zdjecie newsa

Krzysztof Kozak od dłuższego czasu miał zamiar przedstawić historię założonej przez siebie, legendarnej już, wytwórni RRX. Zamiar swój KNT nareszcie spełnił. Efektem jest książka napisana do spółki z Hubertem Kęską. „Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX” trafiła do już sprzedaży, a premierę zaliczy za niecały miesiąc.

Przypomnijmy, że początkowo Kozanostra miał pomysł na film ukazujący historię legendarnego R.R.X. Wytwórni, która tak mocno mieszała w rodzimej branży te ponad 20 lat temu. Plany Krzysztofa Kozaka i Huberta Kęski uległy jednak zmianie i obecnie oczekujemy na premierę gotowej już książki, nieco kontrowersyjnie zatytułowanej „Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX”. Ale taki też był dowodzony przez szalonego KNT label, w którym swoje albumy wydali, między innymi, Nagły Atak Spawacza, Born Juices, Slums Attack, Tede, Pih, Wzgórze Ya-Pa3, Veto, Zip Skład czy DJ 600V. Książka oficjalnie przedstawiana jako „Wóda, koks i rap. Historia Krzysztofa Kozaka i legendarnej wytwórni RRX” premierę zaliczy 13 października, a już teraz pozycję tą zamówić można stronie Empiku.

„To tam powstał słynny kawałek „Drin za drinem”. To tam Tede, Borixon i Onar stworzyli styl zwany baunsem. To tam nagrywali Chada, Pih, Wzgórze Ya-Pa 3 czy V.E.T.O. Warszawskie studio Schron było dla raperów niczym drugi dom. W przenośni i dosłownie. Powstały tam albumy, które stały się klasykami polskiego hip-hopu.

Krzysztof Kozak przez wielu uważany jest za ojca chrzestnego rodzimego rapu. W tej książce opowiada o powstaniu i spektakularnej działalności swojej wytwórni RRX. Zaliczki w formie samochodów, siatki pełne pieniędzy za albumy, konfrontacje z gangsterami, konflikt z magazynem „Klan”, kulisy Bitwy Płockiej, szalone wyjazdy na koncerty i hardkorowe imprezy, które kończyły się grubymi akcjami z jazdą po pijaku i wciąganiem koksu na czele.

„To, co było owocem totalnej pasji, stało się stylem życia na krawędzi. Bo my nie oddzielaliśmy hip-hopu od życia”.

Szczera, bezkompromisowa i do bólu prawdziwa. Historia człowieka, pod którego skrzydłami zaczynali Peja i Sokół, raperów, którzy do dziś są gwiazdami sceny, oraz biznesu budowanego w Polsce w czasach dzikiego kapitalizmu.

„Gdyby nie ja, Latkowski nie nakręciłby Blokersów, a kilku raperów nie dostałoby Fryderyka”.

Jeśli interesujesz się hip-hopem, koniecznie musisz poznać tę opowieść”.

– oficjalny opis książki „Za drinem drin, za kreską kreska. Perypetie hip-hopowej wytwórni RRX”.

za-drinem-drin-za-kreska-kreska-perypetie-hip-hopowej-wytworni-rrx
Powiązane:
Najnowsze newsy:
Komentarze: